درباره Gantry Framework

احتمالا شما هم متوجه این نکته شده‌اید که من برای راه‌اندازی وب سایتم از WordPress استفاده کرده‌ام. یکی از محبوبترین frameworkهایی که برای WordPress ایجاد شده است Gantry framework است. این framework که امکانات زیادی را در اختیار قرار می‌دهد کاملا رایگان است و به همین علت طرفداران زیادی دارد و در صورتی که اندکی دانش برنامه‌نویسی داشته باشید به راحتی می‌توانید این framework را برای خودتان customize کنید و از امکانات آن استفاده کنید. من نیز وب سایتم را از زمان شروع به کار بر اساس همین framework راه‌اندازی کردم و با اندکی زمان بخش‌های مختلف آن را فارسی کردم و یا به رنگ و قالب دلخواهم درآوردم. البته لینک framework را می‌توانید در گوشه پایین سمت چپ وب سایت من ببینید.

Gantry framework

 

وب سایت RocketTheme بر اساس همین framework قالب‌هایی را طراحی می‌کند که رایگان نیستند. با این حال در سایت Gantry دو قالب رایگان به نام‌های Helium و Hydrogen وجود دارد که هر دوی آنها نیز رایگان هستند.

در هفته گذشته تلاش می‌کردم تا بخش نظرات (comment) را برای صفحات خاصی فعال کنم ولی موفق نشدم. با تماسی که با اکانت این framework در توییتر داشتم این مشکل را مطرح کردم و با گذشت کمتر از 12 ساعت مشکل حل شد و راهنمای آن بر روی سایت گانتری قرار گرفت.

ظاهرا مشکل در اینجا بوده که WordPress از نگارش خاصی به بعد، از فعال شدن بخش نظرات در صفحات پشتیبانی می‌کند و این امکان در این framework دارای bug بوده و با فعال سازی بخش نظرات برای صفحات، این بخش به صفحه اضافه نمی‌شد. البته امکان فعال‌سازی بخش نظرات در پست‌ها قبلا به framework اضافه شده بود و مشکلی نداشت.

به هر حال با صفحه جدیدی که در بخش troubleshooting در وب سایت Gantry ایجاد شده راهنمایی لازم درباره حل این مشکل ارائه شده است و شما هم اگر مشکل مشابه من را داشتید بد نیست سری به این سایت بزنید و کدهای frameworkتان را کمی تغییر دهید تا مشکل به کلی حل شود.

Thank you, Gantry

 

0 پیام

شما هم نظرتان را بفرمائید